Yılın Dergisi Ekonomize'den Yılın İş Dünyası Ödülleri

Yılın Dergisi Ekonomize'den Yılın İş Dünyası Ödülleri

Kadir GÜRBÜZ

Bu yıl 4. yaşını da kutlayan Ekonomize Dergisi’nin, geleneksel olarak verdiği “İş Dünyası Ödülleri” Ankara-Dedeman otelde gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

İş dünyasına yön veren iş adamlarıyla birlikte bürokrasinin de yoğun katılımıyla gerçekleştirilen gecede açılış konuşmasını Ekonomize Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Kadir Gürbüz yaptı. Medyamize Grup bünyesinde çıkan Ekonomize Dergisi’nin 4. yaşını kutladıklarını ve geleneksel olarak verilen iş dünyası ödüllerinin heyecan ve mutluluklarını yaşadıklarını belirten Gürbüz, siyasetteki başarılarından dolayı Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek’e “Yılın Devlet Adamı” ve dış ticaretteki başarılarından dolayı da Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a “Yılın Devlet Adamı” ödülünü verdi.

Hem Ekonomize Dergisi’nin 4. yaşının kutlandığı hem de geleneksel olarak verilen “İş Dünyası Ödülleri”nin sahiplerini bulduğu gecede diğer ödül alanlar ise şöyle:

“Yılın Valisi” ödülünü Ankara Valisi Alaaddin Yüksel adına,  Vali Yardımcısı Yıdırım Uçar aldı. Türkiye Pakistan Dostluk Grubu Başkanı- AK Parti Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk adına Abdulnasır Çetin ödülü aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek adına Ahmet Recep Tekcan ödülü aldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yılın Metropol İlçe Belediye Başkanı” ödülünü aldı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar adına Gürbüz Öztürk ödülü aldı. ATO Başkanı Sinan Aygün “Yılın Ticaret Odası Başkanı” ödülünü aldı. ASO Başkanı Nurettin Özdebir  adına Vedat Kahyalar ödülü aldı. Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör “Ekonomize Dergisi Onur” ödülünü aldı. Barışkent Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın  “Gayrimenkul Sektöründe Uluslararası Başarı” ödülünü aldı. Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Nazmi Güzel Ulaşım Sektörüne sağlamış olduğu katkılardan ötürü “Başarı Ödülü” aldı.  Angiad Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Değer Sivil toplum kuruluşu olarak Ankara’ya kattığı değerden ötürü “Başarı Ödülü” aldı.  Ankara Dedeman Oteli Genel Müdürü Nadir Kadakal Ankara turizmine katkısından dolayı “Başarı Ödülü”nü aldı. Ülke Çelik Elek Yönetim Kurulu Başkanı Ülke Gümüşay sektöründe dünyanın tek kadın üreticisi olmasından ötürü  “Başarı Ödülü” aldı. Telliler İnşaat Genel Müdürü Ayşegül Yücel altyapı sektöründe gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan ötürü “Başarı Ödülü” aldı. Doğan Tel Örgü Yönetim Kurulu Üyesi M. Taha Gökdoğan çevre güvenlik ekipmanları üretiminde göstermiş olduğu çalışmalardan ötürü “Başarı Ödülü” aldı.  Chess Creative Genel Müdürü Nesrin İşçi en iyi çıkış yapan tasarım ajansı olmasından ötürü “Başarı Ödülü” aldı.  Mundo Ahşap Genel Müdürü Ahmet Kaya otel ve restoran ahşap servis ekipmanları üretiminde göstermiş olduğu çalışmalardan ötürü “Başarı Ödülü” aldı. Liva Concept Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Savaş özgün tasarımlarından dolayı “Başarı Ödülü” aldı.  Pekhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Peker İnşaat sektöründe gösterdiği yüksek hassasiyet ve disiplinli çalışmalarından ötürü “Başarı Ödülü” aldı. ACITY AVM Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ceyhan En iyi çıkış yapan Outlet AVM’si olarak “Başarı Ödülü” aldı. Baytek Zeytinleri Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Baytek Zeytin üretiminde yılın en iyi çıkış yapan markası olarak “Başarı Ödülü” aldı.

Ekonomize Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Kadir Gürbüz’ün elinden, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Yılın İlçe Belediye Başkanı” ödülü, Ankara Perakendeciler Derneği Başkanı Mustafa Altunbilek Perakendecilik alanında açtığı çığırdan ötürü “Başarı Ödülü”, Ankara TÜGİAD Başkanı Sefa ÇOL ile Genç Girişim ve Yönetişim Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özbek ise Sivil Toplum Kuruluşu olarak çalışmalarından dolayı “Başarı Ödülü” aldı.

ATO Başkanı, Sinan Aygün’ün elinden ise; Medikal sektöründe innovatif ürünlerle Türk tıbbına yaptığı katkılardan ötürü İnnomed Genel Müdürü Erkan Özgün, Gıda ve hayvancılık sektöründeki yatırımları nedeniyle Namet Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kayar ve girişimciliğinden ötürü Toptaş Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Engin Toptaş ödüllerini aldı.

Emekli Jandarma Korgeneral Yusuf Soybaş’ın elinden; Ulusal savunma sanayine katkılarından dolayı Dijitest Elektronik Genel Müdürü Sefer Erseven, Yenilebilir enerji alanında ARGE ve ÜRGE faaliyetleri nedeniyle Teksis Genel Müdürü Hüseyin Devrim ve bir Türk markası olan Alparda’yı Avrupa ülkelerine ihracatı ve uluslararası dizayn ödülleri sahibi olması nedeniyle Alparda Mobilya Genel Müdürü Mehmet Sinan Alparda ödüllerini aldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar; Ankara’nın ilk fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin kurucusu olması nedeniyle Fizyomed Yönetim Kurulu Başkanı Rıfkı Güvener’e, Kimya sektöründe gerçekleştirdiği atılımlardan dolayı Kimedsan Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Duhan Özensoy’a, Gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerinden dolayı Dentafine Klinik Sahibi Semih Süreyya Yazıcı’ya ve Türk dünyasında gerçekleştirdiği yatırımlar ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren inşaatları nedeniyle Nata Grup Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık’a ödüllerini sundu.

Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Tahir Köse ve Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Zincir restoran sektöründe yaptığı ulusal yatırımlar nedeniyle Şençam Restoranlar zinciri sahibi Hıfzı Kuruşa’ya, Kent Mobilyasında yaptığı atılımlardan dolayı Park Tasarım Genel Müdürü Ufuk Bayraktar’a ve Sağlık-Tıbbı cihaz sektörünün gelişimine katkılarından dolayı Avukat Muhittin Ertuğrul Ertürk’e ödüllerini takdim etti.

Gecede TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Türk Halkını ekonomi konusunda verdiği bilgilerle aydınlattığı için Prof. Dr. Hüseyin Altaş’a, Ankara’da inşaat sektörüne yaptığı katkılardan ötürü Renkyol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Sungur’a ve ticari araç satışında göstermiş olduğu başarıdan dolayı MAN A.Ş. İç Anadolu Bölge Bayii Ferhat Genç’e de ödüllerini sundu.

Gecede ayrıca Angiad Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Değer’in elinden Sağlık sektöründe çok kısa sürede gösterdiği başarılarından dolayı Operatör Dr. Gökçen Erdoğan; Organizasyonumuza yapmış olduğu katkılardan ötürü Ekonomize Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Kadir Gürbüz’ün elinden Mymark Reklâm Genel Müdürü Enver Özen ve Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör’ün elinden, Toplu konut hamlesinde en iyi çıkış yapan firma olduğu için Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu ve Uluslararası başarıya sahip Fi Yapı’nın projeleri arasına Ankara’yı da dâhil etmesinden dolayı Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ödüllerini aldı.

Basın Yayın camiasının ödüllerini de bizzat Kadir Gürbüz takdim etti . Gecede “Ankara’nın Sorunlarını En İyi Dile Getiren Köşe Yazarı” olarak Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yaşar Sökmesüer, “Yılın En İyi Gazetecisi” olarak Milliyet Ankara Gazetesi Haber Koordinatörü Ayhan Aydemir, “Yılın Haber Müdürü” olarak Haber Türk Gazetesi’nden Fırat Tur ve “Yılın En İyi Haber Editörü” olarak Star Gazetesi’nden Talat Doymuş ödül aldı.

Gecede gazetecilik alanında diğer ödül alan isimler ise şöyleydi;

En İyi Bölge Temsilcisi Sabah Gazetesi Bölge Ekler Temsilcisi Ersin Ramoğlu, En iyi Ekonomi Muhabiri Hürriyet Gazetesi’nden Hande Başpınar, Yılın En İyi Kent Habercisi Milliyet Gazetesi’nden Gizem Karakış, Yılın Kadın Haber Müdürü Sabah Gazetesi’nden Songül Baş

Diğer Şirket Haberler

link