a
© 2021 ekonomize.com - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

HEDEFTEKİ TEK KONU KENDİ FIRSATINIZI YARATMAK, RAKİPLERİNİZİ MUTLAKA İYİ ANALİZ EDEREK DOĞRU BİR YOLA ADIM ATMAK OLMALI

Reklamcılık sektörüne erken yaşta atılarak başarılı bir çıkışa imza atan ve girişimci kişiliği ile hayallerine giden yolda ara vermeden çalışan Hazal Bilginer, dijital medya ve marka danışmanlığı üzerine kurduğu şirketinde çalıştığı markaların imajını yeniden yaratarak hedef kitlelerine daha hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Sosyal medya yönetimi ve kurumsallaşma hedefi doğrultusunda büyük firmalara önemli hizmetler veren Hazal Bilginer pandemi dönemi çalışmalarını ve hedeflerini Ekonomize’ye anlattı.

Hazal Hanım, dijital medya alanında marka danışmanlığı ve sosyal medya yönetimi yaparak çalıştığınız markalara farklı bir imaj yaratıyorsunuz. Kendi şirketinizi kurma hikayenizi sizden dinleyebilir miyiz?

Hayallerime devam edebilmek için başladığım ve şirketimi kurduğum da cebimde çok ufak bir parayla adım attım. Bu yönde öncelikle aileme ve benim en değerli varlığım abim Ali Baver Bilginer’e ve dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Girişimci olarak ilk başta kendinize güvenin, asla pes etmeyin. Düşmeler yaşadım ama sıfırdan hayatımı kazandığım için çok iyi bir şekilde tekrardan başarmayı biliyorum. Eğer siz de bir işe adım atmak istiyorsanız planlayın ve adım atın Hazal Bilginer Medya ilk adımı böyle attı.

Sunduğunuz hizmetler nelerdir?

Markalarımla çalışmaya kişisel marka konumlandırmadan başlıyorum ve markayı bir bebek gibi görüyorum. Sonrasında o markayı büyütmek için hedefimizi belirliyoruz. Sosyal medya içerik üretimi, sosyal medya hashtagler seçimi, sosyal medya rakip analizi, sosyal medya monitoring, viral pazarlama, etkinlik sosyalleştirme, sosyal medya profil oluşturmak, sosyal medya kriz yönetimi hizmetlerini veriyorum.

Sosyal medya son dönemde hem kurumsal hem de kişisel bazda çok büyük önem kazandı. Siz bu anlamda ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Sosyal medya profillerimizle yaşamaya başladık. Sabah gözümüzü açtığımız gibi Instagram takipçilerimizle günaydınlaşıyoruz. Dijital çağ dediğimiz bu yeni çağ ile sosyal medya dünyasında daha fazla görünmeye başladık, iletişimin en kuvvetli halini orda kullanıyoruz.

Birçok sosyal medya platformlarıyla bağ kurmaya başlıyoruz ve bilgilendirmeye yönelik olarak insanlarda kullanmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde kişiler ve marka sahipleri bu konu hakkında kendilerini geliştirdiler diyebilirim. Biz markalarımızı ön plana çıkararak doğru ve net içerikler sunuyoruz. İlk hedefimiz her zaman kişisel marka konumlandırma oluyor. Biz pazarlamacılar sosyal medyayı çok güçlü iletişim şeklinde tanımlıyoruz.

İster iş dünyasına yeni girecek biri, ister çalıştığımız şirkette daha üst makamları hedefleyen biri, isterseniz de kendi girişiminizi kurmak için çabalayan bir girişimci olun bu yolda adım atıyorsanız, hedefteki tek konu kendi fırsatınızı yaratmak, rakiplerinizi mutlaka iyi analiz ederek doğru bir yola adım atmak olmalı.

Kadın olmak sizin sektörünüzde avantaj mıdır dezavantaj mı?

 Kadınlar her zaman iyi bir yöneticidir doğuştan gelen sahiplenme gücümüz var. Bence avantaj halindeyiz.

Çalıştığınız markalar için hangi hedeflerle yola çıkıyorsunuz? Çalışma sürecinizi anlatabilir misiniz?

Sosyal medyada yazdıklarımız, paylaşımlarımız, yorumlarımız hayatımızın birer parçası haline geldi. Doğru içeriklerle başlamak en büyük etkendir ve biz de böyle başlıyoruz. Markayı nasıl sunduğunuz ve neye hitap ettiği önemli. Kişisel markanızı konumlandırmanız için önce hayattaki amaçlarınız konusunda karar vermeniz gerekir ilk kural bence bu olmalı. Sonrasında ise kişinin ya da markanın hedefleri doğrultusunda fikirlerimizi sunuyoruz. Müşterimizin beğendiği fikir üstünde yoğunlaşıp sonuca ulaşıyoruz.

Pandemi sosyal medyayı nasıl etkiledi? Siz bu anlamda hangi aksiyonları aldınız?

Geçen sene ocak ayında kurduğum şirkete ağır darbe alacağımı düşünmüştüm açıkçası. Sonrasındaki süreçleri takip ettiğimde aslında herkes için sosyal medya ve dijital platformların ne kadar değerli olduğunu gördüm. Birçok insanın farkına varmasıyla da sektör olarak ileri boyuta taşındı. Birçok eğitime katılarak kendimi geliştirdim. Bolca kendime zaman ayırıp hedeflerimi daha net bir şekilde devam kararı aldım. Mayıs ayından sonra ekibimi büyüterek kurumsallaştım.

Bundan sonraki süreç için hedefiniz nedir?

Marka danışmanlığıyla alakalı eğitim kurumu kurmak. Genç girişimcilerin önünü açabilmek. Bu konuda ilk hedefim abim adına doğu illerinin birinde Ali Baver İlköğretim Okulu açmak. Bu onun vasiyetiydi ve vasiyetini yerine getirebilmeyi çok istiyorum. Çünkü herkes şanslı doğmuyor oralardaki kalplere dokunmak istiyorum. Eğitim dışında kadınlara yönelik iş imkanı sağlamak. En son söylemek istediğim şey ise; “İmkansız diye bir şey yok sadece zaman alır.” ben hiç bir zaman pes etmedim sizler de pes etmeyin.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Leave A Comment