a
© 2021 ekonomize.com - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

The cırcleda yaşam, beden ve mekana dair sıradışı bir illüstrasyon sergisi: Nabız

The Circle, illüstrasyon sanatının yaşam, beden ve mekan temaları üzerine biçimlendirilmiş en yaratıcı eserlerini bir araya getiren “Nabız” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de illüstrasyon sanatına yeni bir soluk getirmek için kurulan fam°’in yeni sergisi “Nabız”, 18 fam° sanatçısının “fine art” ve orijinal eserlerini bir arada görme imkanı sunuyor. Sergi, ismini canlılığı sembolize eden bir akış olan “nabız”dan alıyor. Sanatçıların bağımsız olarak ürettikleri eserlerin hepsinde farklı yaşam formlarının olması eserler arasında ortak bir hikaye kuruyor.

Parçalanmış uzuvlar, birleşen bedenler, gizlenmiş yaratıklar ve değişimin kıyısındaki formlar gibi kurgular üzerinden işlenen canlılık teması her sanatçının yaşam, mekan ve beden ilişkileri üzerine bakış açılarını sunuyor. Sanat felsefesinin gittikçe kayganlaştığı çağımızda sanatçılar bizi gerçekliğimizin ve gündelik hayatımızın elle tutulabilir ve vazgeçilmez parçası olan bedeni yeniden düşünmeye davet ediyor. 

9-15 Ocak 2020 tarihleri arasında ziyarete açık kalacak olan sergiyi Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı’nda yer alan The Circleda ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
Bu Makaleye Puan Verin
Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.